ZS „STRZELEC” OSW Jednostka Strzelecka 1011 im. rtm. Wiktora Konopki ps. "Grom"

Umundurowanie

Zgodnie z naszym statutem, regulaminem mundurowym a przedewszytskim z Rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 lutego 2016 r. w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części członkom Strzelca przysługuje prawo noszenia munduru i odznak.

Mundur, jego krój oraz kamuflaż i oznaczenia strzeleckie stanowią zewnętrzną oznakę przynależności do Związku.

Zasadniczym wzorem kroju umundurowania polowego strzelca ZS ”STRZELEC” OSW jest krój wzorowany na umundurowaniu polowym Wojska Polskiego wzór 2010 (tj. umundurowanie dwuczęściowe: składające się ze spodni i bluzy, posiadającej stójkę pod szyją oraz pozbawionej ściągacza z tyłu).

Do umundurowania polowego i wyjściowego obowiązuje beret wojskowy. Na berecie z przodu – na środku – umieszczony jest orzełek strzelecki w kolorze białym – z literą „S” (w kolorze złotym) w tarczy amazonek oraz złotą koroną i szponami. Orzełek strzelecki jest haftowany na podkładzie materiałowym – zgodnym kolorystycznie z beretem a na berecie nie nosi się żadnych oznaczeń stopni strzeleckich.

Oznakę przynależności państwowej – w postaci naszywki z flagą polski – nosi się na obu rękawach bluzy munduru wyjściowego/polowego, koszulo – bluzy, bluzy polarowej, kurtki ubrania ochronnego na złą pogodę oraz kurtki bechatki – w miejscu do tego przeznaczonym.

Naszywkę (łuczek) z napisem „strzelec” centralnie na klapie górnej kieszeni (na ramieniu) lewego rękawa.

Oznakę rozpoznawczą Jednostki Strzeleckiej (emblemat) nosi się centralnie na środku górnej kieszeni (na ramieniu) lewego rękawa.

Oznakę przynależności do ZS STZRELEC OSW nosi się centralnie na środku górnej kieszeni (na ramieniu) prawego rękawa.